Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pracownia edukacji ekologiczno- przyrodniczej w szkole podstawowej

Data publikacji: 2018-06-21, Data modyfikacji: 2018-07-22
A A AWydrukDrukuj  
 
W ramach projektu edukacyjnego „Pracownia edukacji ekologiczno- przyrodniczej w szkole podstawowej” uczniowie klas czwartych 13.06. 2018 r. odbyli zajęcia w terenie. Poznali działanie biologicznej oczyszczalni ścieków w Dobromierzu. O jej funkcjonowaniu i ważnej roli jaką ona spełnia opowiedział  dyrektor Zakładu Komunalnego pan Krzysztof Ławiński. Następnie udaliśmy się do rezerwatów przyrody: „Bukowa Góra” i „Murawy Dobromierskie”. Uczniowie poznali roślinność stepowego rezerwatu „Murawy Dobromierskie” Mogli zobaczyć naturalne zbiorowiska  zaroślowe róż, tarniny i jałowca. W murawie mogliśmy zauważyć: miłka wiosennego, kłosownicę pierzastą czy astra gawędka. Następnie w rezerwacie „Bukowa Góra” uczniowie rozpoznawali drzewa, które stanowią domieszkę lasu bukowego. Były to dęby graby jawory i klony.  W runie leśnym  zauważyliśmy:  przytulinę wonną , bluszcz pospolity, wawrzynek wilczełyko, zawilca. Uczniowie poznali również zasady poruszania i zachowania się na terenach chronionych. Zdjęcia TUTAJ:

Pełna treść wiadomości na: n_740
spkluczewsko.na16.pl, Źródło artykułu: spkluczewsko.na16.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włoszczowski

  Powiat włoszczowski - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie świętokrzyskim jest miasto Włoszczowa. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 907 km², na których mieszka 46 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Włoszczowa, Kluczewsko, Krasocin, Moskorzew, Radków, Secemin.

  Ze względu na walory przyrodniczo-krajobrazowe dużą część powiatu objęto prawną ochroną przyrody. Utworzono m.in. Przedborski Park Krajobrazowy, Rezerwat przyrody Bukowa Góra, Ługi i Oleszno. Przyrodę, historię, zabytki i inne ciekawe miejsca w powiecie najlepiej poznacie, wjeżdżając czy to rowerem, czy wchodząc na oznakowane trasy. Dzięki nim można dostrzec zapierające dech w piersiach krajobrazy, wsłuchać się w odgłosy natury, oraz odkryć magiczne zakątki tego regionu.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola