Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Data publikacji: 2018-06-06, Data modyfikacji: 2018-07-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 5 VI 2018r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy Ia, Ib. Najważniejszym celem uroczystości było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Przedstawicielki Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w przygotowanej inscenizacji pt. ,,Dwie książeczki” uczyły zasad postępowania z książką, wskazywały na korzyści płynące z czytania książek. Potem  dzieci musiały wykazać się znajomością alfabetu. Dokonały tego czytając wiersze: ,,Książka czeka” H. Łochockiej i ,,Skarga książki” J. Huszczy.  Bibliotekarka p. Małgorzata Walasek zapoznała przyszłych czytelników z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Następnie  p. dyrektor Irena Orzechowska dokonała aktu pasowania na czytelnika szkolnej biblioteki. Na pamiątkę uczniowie otrzymali malowanki od Samorządu Uczniowskiego oraz zakładki do książki ufundowane przez blogerkę książkową panią Ewelinę Bartochę. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książki. W tym momencie radość dzieci była największa. Wychowawcy Zdjęcia TUTAJ:

Pełna treść wiadomości na: n_728
spkluczewsko.na16.pl, Źródło artykułu: spkluczewsko.na16.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włoszczowski

  Powiat włoszczowski - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie świętokrzyskim jest miasto Włoszczowa. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 907 km², na których mieszka 46 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Włoszczowa, Kluczewsko, Krasocin, Moskorzew, Radków, Secemin.

  Ze względu na walory przyrodniczo-krajobrazowe dużą część powiatu objęto prawną ochroną przyrody. Utworzono m.in. Przedborski Park Krajobrazowy, Rezerwat przyrody Bukowa Góra, Ługi i Oleszno. Przyrodę, historię, zabytki i inne ciekawe miejsca w powiecie najlepiej poznacie, wjeżdżając czy to rowerem, czy wchodząc na oznakowane trasy. Dzięki nim można dostrzec zapierające dech w piersiach krajobrazy, wsłuchać się w odgłosy natury, oraz odkryć magiczne zakątki tego regionu.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola