Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I Gminny Przegląd Grup Kolędniczych, Oleszno 2018, ,,…kolędować małemu, Jezusowi Chrystusowi, dziś nam narodzonemu…"

Data publikacji: 2018-12-18, Data modyfikacji: 2018-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 
   W czwartek 13 grudnia 2018r., w roku obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Olcha”, we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Armii Krajowej w Olesznie oraz wsparciu Lokalnej Grupy Działania ,,Nad Czarną i Pilicą” zorganizowało I Gminny Przegląd Grup Kolędniczych. Celem przeglądu było zachowanie i kultywowanie wśród młodego pokolenia lokalnych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Chrześcijańska tradycja kolędowania, pozwoliła narodowi polskiemu przetrwać w okresie niewoli zaborów. 

Pełna treść wiadomości na: krasocin.com.pl/index.php/component/content/article/66-strona-startowa/4156-i-gminny-przeglad-grup-koledniczych-oleszno-2018-koledowac-malemu-jezusowi-chrystusowi-dzis-nam-narodzonemu
krasocin.com.pl, Źródło artykułu: krasocin.com.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włoszczowski

  Powiat włoszczowski - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie świętokrzyskim jest miasto Włoszczowa. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 907 km², na których mieszka 46 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Włoszczowa, Kluczewsko, Krasocin, Moskorzew, Radków, Secemin.

  Ze względu na walory przyrodniczo-krajobrazowe dużą część powiatu objęto prawną ochroną przyrody. Utworzono m.in. Przedborski Park Krajobrazowy, Rezerwat przyrody Bukowa Góra, Ługi i Oleszno. Przyrodę, historię, zabytki i inne ciekawe miejsca w powiecie najlepiej poznacie, wjeżdżając czy to rowerem, czy wchodząc na oznakowane trasy. Dzięki nim można dostrzec zapierające dech w piersiach krajobrazy, wsłuchać się w odgłosy natury, oraz odkryć magiczne zakątki tego regionu.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola