Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bank Pocztowy rozpocznie współpracę ze start-upami

Data publikacji: 2017-10-12, Data modyfikacji: 2017-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Bank Pocztowy rozpocznie współpracę ze start-upami

Bank Pocztowy, Poczta Polska oraz HardGamma Ventures ogłosiły kolejną grupę startupów, które w ramach programu akceleracyjnego GammaRebels powered by Poczta Polska dostaną szansę na nawiązanie współpracy z Grupą Poczty Polskiej. Dołączenie Banku do programu otworzyło współpracę także na projekty z obszaru fintech.

W nowej, drugiej edycji GammaRebels powered by Poczta Polska pracę rozpoczęło w październiku 11 nowych spółek. Podczas naboru szczególny nacisk położono m.in. na kwestię elektromobilności oraz szeroko pojęty e-commerce. Co ważne, jedno z rozwiązań pozwoli także na zwiększenie dostępności usług Banku Pocztowego i Poczty Polskiej dla osób niepełnosprawnych.

Spośród wielu zgłoszeń, Bank Pocztowy zdecydował o nawiązaniu na tym etapie współpracy z dwoma start-upami. Są to iviPay S.A. oraz Praca Bez Barier Sp. z o.o.  

- Nowa strategia Banku Pocztowego, którą już realizujemy, zakłada m.in. otwarcie Banku na potrzeby mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego poszukujemy dla nich atrakcyjnych i innowacyjnych rozwiązań. Współpraca z fintechem inviPay to krok w realizacji tego celu - mówi Sebastian Sobieraj, Dyrektor Departamentu Klienta Instytucjonalnego w Banku Pocztowym.

InviPay COM jest polskim startupem z branży fintech. Działa w sektorze B2B, oferuje usługę dla firm, która eliminuje problem zatorów płatniczych z którymi boryka się wielu polskich przedsiębiorców. Firmy mogą rozliczać faktury z długimi terminami płatności otrzymując zapłatę nawet już następnego dnia. InviPay COM w 2016 roku została laureatem w konkursie organizowanym przez Fintech Digital Congress CEE w kategorii The Best Start Up 2016. W ciągu ostatnich dwóch lat pozyskał prawie 3000 klientów i sfinansował faktury o łącznej wartości ponad 150 mln zł.

- Szacuje się, że liczba osób Głuchych na świecie sięga 70 mln, a w Polsce ponad 400 tys. Jako Bankowi Pocztowemu zależy nam na zapobieganiu wszelkiego rodzaju wykluczeniom społecznym, dlatego chcemy otworzyć się na tę Grupę osób, zarówno jako potencjalnych klientów, jak i pracowników. Umożliwi nam to współpraca w ramach Pracy Bez Barier i wprowadzenie odpowiednich rozwiązań w zakresie komunikacji oraz obsługi w naszych placówkach, jak i w naszym Contact Centre   - mówi Sylwia Kisielewska, Dyrektor Departamentu Contact Centre w Banku Pocztowym.

Praca Bez Barier (PBB) otwiera Bank Pocztowy i Pocztę Polską na Głuchych Klientów i Pracowników. PBB aktywizuje zawodowo i społecznie Głuchych, których liczba w Polsce sięga 400 tysięcy osób. W ramach projektu "Scale Up - Gamma Rebels" oraz dzięki usłudze PBB możliwe jest zrekrutowanie i skuteczne aktywowanie zawodowe grupy, która z powodu barier komunikacyjnych dotknięta jest 82% bezrobociem.

Poczta Polska do dalszej współpracy wytypowała 9 startupów: Liveact.me, Drivecloud, United Robots, Jeden Ślad, Bohr Technology, Anzonia, Play Holding, Veritas, Ulan. 

Każdy ze startupów aplikujących do udziału w programie został poproszony o przedstawienie swojej wizji współpracy z jednym lub oboma partnerami branżowymi. Najlepsze projekty pozyskają teraz wsparcie merytoryczne w postaci doświadczonych mentorów, którzy pomogą dostosować ofertę do oczekiwań Banku Pocztowego i Poczty Polskiej. Co więcej, otrzymają oni wsparcie finansowe i szkoleniowe o wartości do 250 tys. zł. Dodatkowo, każdy z partnerów wyznaczył doświadczonego opiekuna biznesowego, który wesprze uczestników w procesie przygotowania pilotażu.

Cieszymy się, że znowu do naszego programu trafiły tak ciekawe i różnorodne firmy – mówi Tomasz Kowalczyk, partner zarządzający HardGamma Ventures. – Zbudowana wspólnie z naszymi partnerami koncepcja współpracy startupów i dużych przedsiębiorstw przynosi naprawdę zdumiewające efekty. To niesamowite, ale już w pierwszej rundzie akceleracji udało nam się osiągnąć cele dla całego programu a pierwsi uczestnicy już za chwilę wystartują ze swoimi produktami lub usługami. Jestem przekonany, że z nowymi spółkami będzie przynajmniej równie dobrze.

GammaRebels powered by Poczta Polska jest jednym z 10 akceleratorów wspartych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach konkursu Scale Up realizowanego w ramach rządowego programu Start in Poland

Bank Pocztowy SA, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Bank Pocztowy SA
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  włoszczowski

  Powiat włoszczowski - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie świętokrzyskim jest miasto Włoszczowa. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku i zajmuje 907 km², na których mieszka 46 tys. obywateli. W jego skład wchodzi gmina Włoszczowa, Kluczewsko, Krasocin, Moskorzew, Radków, Secemin.

  Ze względu na walory przyrodniczo-krajobrazowe dużą część powiatu objęto prawną ochroną przyrody. Utworzono m.in. Przedborski Park Krajobrazowy, Rezerwat przyrody Bukowa Góra, Ługi i Oleszno. Przyrodę, historię, zabytki i inne ciekawe miejsca w powiecie najlepiej poznacie, wjeżdżając czy to rowerem, czy wchodząc na oznakowane trasy. Dzięki nim można dostrzec zapierające dech w piersiach krajobrazy, wsłuchać się w odgłosy natury, oraz odkryć magiczne zakątki tego regionu.

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola